Dejvice se rozkládají v okolí Vítězného náměstí. Od něj pokračují podél tří hlavních tepen – ulic dál. Podél ulice Jugoslávských partyzánů až v Vltavě a Podbabě, podél ulice Evropská až sídliště Červený vrch a podél ulice Dejvická až k metru Hradčanská, kde Dejvice přechází v Bubeneč a Prahu 7.

Historie Dejvic

I přes rostoucí zástavbu a modernizaci si stále drží punc luxusní čtvrti s širokými ulicemi, které se kromě Dejvic v Praze nacházejí snad pouze na Vinohradech. Ulice jsou lemovány prvorepublikovými činžovními domy, a oproti jiným částem Prahy je zde stále dost zeleně, ať už ve formě pásů se stromy u kraje chodníků nebo malých parčíků mezi jednotlivými bloky domů. A to nemluvíme o vnitroblocích. V Dejvicích se dají nalézt krásně zelené vnitrobloky, kam se nebojíte pustit děti si hrát.

Nesmíme zapomenout ani na Hanspaulku, legendární vilovou čtvrť, která ve své prvorepublikové slávě pokračuje dál, až k Babě. Baba, funkcionalistický unikát, kde se jedna vila vedle druhé může chlubit osobitou architekturou, která v Evropě nemá obdoby. K Dejvicím patří i Jenerálka, zámeček v neobarokním stylu, a také známá stavba hotelu s hvězdou na střeše Internacional.

Velkou roli zde hraje i umístění univerzitního kampusu. Kromě několika univerzit, které patří k ČVUT, se v této oblasti nachází i Teologická fakulta Univerzity Karlovy a další. Jako místo setkávání slouží v kampusu Národní technická knihovna z dílny architektonického studia Projektil.

Dopravní dostupnost

Dejvice jsou velice dobře protkané sítí veřejné dopravy. Prodloužené metro A a tramvajové nebo autobusové trasy vás dovezou za pár minut do centra Prahy. Po spuštění tunelového komplexu Blanka jsou Dejvice velice rychle dosažitelné i autem. A pokud se vám zrovna nechce autem, do centra i mimo Prahu se z Dejvic dostanete vlakem. Dvě trasy vás dovezou kamkoli – i do centra, třeba z Nádraží Podbaba jste za 10 minut vlakem v Holešovicích. A to je rychleji, než by se vám mohlo povést MHD nebo autem. Auto ale musíte parkovat s parkovací kartou, v Dejvicích jsou již přes rok zavedené parkovací zóny.

Infrastruktura

Nová výstavba na Podbabě přinesla i nové obchody, velký Kaufland, v dojezdové vzdálenosti Lidl a další. Počet Dejvičáků se stále mění, v posledních letech stoupl až na 24 000 obyvatel. A tak není divu, že přibývá i malých dětí. Základních škol i školek je dostatek, ale také kroužků a dalšího vyžití je zde tolik, aby pojalo všechny. Díky své rozmanitosti a velkým možnostem si místo najde každý.

Kromě nových bytových projektů v Dejvicích nebo v blízkosti Divoké Šárky se nabídka volných bytů pohybuje na hranici 5 % všech bytových jednotek. V nabídce můžete najít malé byty až po ty velké, prvorepublikové byty. Všechny se pyšní vysokými stropy. Ceny bytů v Dejvicích se pohybují od 85 000/m2. Byt v této lokalitě je vždycky dobrá investice, čtvrť má punc exkluzivity.

Příroda i bohaté kulturní vyžití

V Dejvicích si můžete zajít do přírody. V okolí najdete krásná místa k procházkám, ať už vám víc vyhovuje upravená Stromovka, Divoká Šárka nebo vyhlídka od zříceniny na Babě. Když zatoužíte po kultuře, v Dejvicích nešlápnete vedle. Pražský hrad je ve vzdálenosti na pěší procházku a najdete zde i mnoho galerií. Rozmanitý program pro dospělé i děti nabídne třeba Pelléova vila, a vybrat si můžete i z divadel. Pro děti je určeno Divadlo Spejbla a Hurvínka, dospěláci mohou navštívit Dejvické divadlo nebo Semafor. I každoroční opera v přírodě v Divoké Šárce je unikátním zážitkem. Zajímavé výstavy a akce se pořádají v bývalé Staré čistírně odpadních vod, kde se můžete projet vysokými kanály na loďce. Zábavou pro děti je i Podbabský přívoz, který zkrátí cestu mezi Dejvicemi a Trojou.

Cyklotrasy a venkovní aktivity

Za Vltavou je také poměrně nová krásná cyklostezka podél řeky, na jedné straně vede cesta až do Roztok, na druhé straně do Troji k Zoologické zahradě. Pokud toužíte po sportu, v Dejvicích je kromě dvou velkých fitness center spousta malým studií, kde si můžete zacvičit jógu, pilates nebo třeba s kettlebellem. I venkovní aktivity jsou zde podporovány. Plavat můžete na přírodním koupališti v Divoké Šárce, na koupališti Petynka nebo na nádrži Džbán, kde je k dispozici i wakeboard. Cvičí maminky s kočárky ve Stromovce i senioři na venkovním sportovišti ulici Generála Píky, pro děti je tu pak možností ke sportu spousta. Aritma a Dukla jsou sportovní kluby se skvělou pověstí.

Pokud pracujete rovnou v Dejvicích, je tu spousta možností, jak cestou domů z práce nakoupit v malých krámcích, kde seženete vše potřebné. V administrativních budovách kolem metra Dejvická nebo ve firmách, které sídlí po Dejvicích roztroušené v činžovních domech jistě seženete i rozmanité pracovní nabídky.

Pokud máte zájem o nemovitosti v této lokalitě, podívejte se do naší nabídky na ZipHome.